3 TIPY, JAK MŮŽETE POMOCI SVÝM BLÍZKÝM V AKTUÁLNÍ SITUACI

pomoc-blízkým_950x300

Všichni vnímáme, že aktuální situace není jednoduchá. Odborníci radí zůstat doma, minimalizovat kontakt s okolím a používat ochranné pomůcky. Pro seniory nebo lidi s rizikových skupin to ale může být pořádný oříšek, protože si potřebují zajistit alespoň základní potřeby nebo doma zůstávají dlouho sami. Jak můžete pomoci svým blízkým, když jsou nucení zůstat doma v izolaci stejně jako i vy?

Vyzkoušejte 3 jednoduché tipy, které jim pomůžou i zpříjemní den:

Nakupte pro ně online a zásilku nechte doručit na jejich adresu Nakupte pro ně online a zásilku nechte doručit na jejich adresu

Nákup po internetu nemusí být všem dostupný. Nakupte pro vaše blízké online, zaplaťte kartou a nechte doručit na jejich adresu např. zdravé potraviny, vitamíny a dokonce i respirátory či volně prodejné léky.

Vyzvedněte pro ně léky na předpis z eReceptu Vyzvedněte pro ně léky na předpis z eReceptu

Pokud vaši blízcí užívají léky na předpis a začínají jim docházet, můžou požádat lékaře o zaslání eReceptu. Díky eReceptu tak nemusí do ordinace a dokonce dnes nemusí ani do lékárny, protože jim léky můžete vyzvednout i vy. Stačí, když na základě kódu eReceptu provedou oni nebo přímo vy rezervaci léků na předpis online na benunapredpis.cz. Potřebné léky tak budou v lékárně připravené s jistotou, že do lékárny nepůjdete 2x. Při vyzvednutí ve vybrané lékárně stačí předložit rezervační kód.

Rezervovat eRecept

Alespoň 1x týdně jim telefonujte Alespoň 1x týdně jim telefonujte

Při odloučení a sociální izolaci mohou vaši blízcí pociťovat smutek. Dbejte také na jejich psychické zdraví a potěšte je tím, že jim budete pravidelně telefonovat. Skvělou formou jsou třeba videohovory, protože se spojíte s vícero lidmi naráz, neomezeně a ve většině případů zdarma.

* Více informací na Podmínky rezervace eReceptu
* Informace o zpracování osobních údajů naleznete zde
* Nastavení cookies zde